اولین تبلت مبتنی بر Pad OS (هارمونی OS) در کنار هواوی P50 وارد بازار خواهد شد

هواوی قصد دارد در ماه دسامبر نسخه بتا سیستم عامل HarmonyOS را برای تلفن های هوشمند راه اندازی کند (این سیستم عامل برای تبلت ها هواوی Pad OS نامیده می شود). این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه هایی را برای سیستم عامل جدید آماده کنند. اکنون ، به گفته افراد آشنا با این موضوع ، هواوی در حال کار بر روی یک تبلت جدید است که می تواند در کنار سری هواوی P50 در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شود. این دستگاه باید از قبل با سیستم عامل HarmonyOS نصب شود ، که بر روی تبلت های این شرکت ارائه می شود Pad OS نامیده می شود.

اولین تبلت مبتنی بر Pad OS (هارمونی OS) در کنار هواوی P50 وارد بازار خواهد شد

یک منبع نزدیک گزارش داده است که این تبلت به نمایشگر OLED 12.9 اینچی با سرعت تازه سازی ۱۲۰ هرتز ، حاشیه های باریک و بدنه فلزی نازک مجهز خواهد شد. طبق گزارشات ، این تبلت ، احتمالاً هواوی MatePad Pro ، از چیپست Kirin 9000 تغذیه خواهد شد.

ما نمی دانیم که سری هواوی P50 دقیقاً چه زمانی عرضه می شود ، اما این اتفاق ممکن است در اواخر مارس ۲۰۲۱ رخ دهد.

در یک کنفرانس توسعه دهندگان در ماه سپتامبر ، هواوی از HarmonyOS 2.0 رونمایی کرد. طبق این برنامه ، این سیستم عامل در آینده بسیار نزدیک از ساعت های هوشمند و سیستم های چند رسانه ای اتومبیل پشتیبانی می کند و بعداً در تلفن های هوشمند ظاهر می شود.

هواوی P50 برای لرزش گیری بهتر تصویر با Liquid-Lens عرضه می شود

هواوی امسال تلاش کرده است تا قدرت تجارت تلفن های هوشمند خود را حفظ کند. ممنوعیت ایالات متحده سه سال در مه ۲۰۲۱ کامل می شود و تأثیرات بسیاری را بر شرکت وارد می کند. آخرین مصدومیت بخش چیپست HiSillicon این شرکت بود که تعداد زیادی چیپست قدرتمند با فناوری پیشرفته را به همراه داشت. این شرکت نمی تواند از فناوری متعلق به ایالات متحده استفاده کند و TSMC ، عرضه کننده چیپست دارای فناوری مربوط به ایالات متحده است. برای سال آینده ، این شرکت سعی خواهد کرد دستگاه هایی با چیپست های مجاز از سازندگان شخص ثالث را راه اندازی کند ، در حالی که امیدوار است توافق نامه ای با دولت آینده بایدن پیدا کند. علیرغم همه مشکلاتی که برند با آن روبرو است ، اما نوآوری در فناوری را به همراه ندارد. طبق گزارشی ، هواوی در آخرین مرحله آزمایش راه حل های لنز مایع برای دوربین های خود است. تقریباً می تواند با هواوی P50 سال آینده اولین نمایش خود را انجام دهد.

انتظار می رود فناوری به اصطلاح لنز مایع ، قابلیت لرزشگیر دوربین های هواوی را افزایش دهد . علاوه بر این ، زمان تمرکز را تا حد زیادی کاهش می دهد. با ورود سنسور بزرگتر ، اگر با یک راه حل مناسب جفت نشود ، تمرکز خودکار می تواند یک مشکل باشد. بر اساس این گزارش ، با استفاده از فناوری جدید ، زمان تمرکز به چند میلی ثانیه با زمان تمرکز چشم انسان کاهش می یابد. چندی پیش ، سامسونگ قول داده دوربین هایی بیاورد که بتواند چشم انسان را رقابتی کند ، ظاهرا هواوی پیشگام این فناوری است.

راه حل جدید لنزهای مایع ممکن است در سری هواوی P50 ارائه شود

ابتدا از راه حل جدید لنز مایع برای دوربین اصلی استفاده می شود. بنابراین ، ماژول به جای حرکت دادن لنزها ، از طریق ولتاژ متغیر شکل مایع را تغییر می دهد. این کار بر روی نور تمرکز کرده و تصویر را بهبود می بخشد. شایان ذکر است که این محلول در برابر ضربه نیز دوام و مقاومت بیشتری خواهد داشت. این بسیار بهتر از راه حل های متمرکز کنونی خواهد بود. بر اساس این گزارش ، این لنز با سنسور Sony IMX782 جفت می شود. ماژول دوربین جدید سونی به زودی رسمی خواهد شد و در تنظیمات تله توسط هواوی حضور خواهد داشت. از ورود این فناوری جدید با سری هواوی P50 تعجب نخواهیم کرد.

شایعات حاکی از آن است که هواوی همچنان سری Huawei P50 را در برنامه نیمه اول سال ۲۰۲۱ در اختیار دارد. برخی شایعات به Kirin 9000 اشاره دارند و برخی دیگر به چیپست کوالکام یا مدیاتک اشاره دارند. در حال حاضر ، فقط زمان جزئیات مربوط به داخلی را نشان می دهد. اما وقتی صحبت از راه حل دوربین می شود ، ما در حال شرط بندی هستیم که اولین راه حل لنز مایع برای اولین بار در سری پرچمداران ارائه می شود.