اپل از دوربین پریسکوپ سامسونگ در آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد!

تنها چند هفته پس از عرضه آیفون ۱۲ ، گزارشات مربوط به نسل بعدی تلفن های هوشمند اپل یکی پس از دیگری منتشر شد. طبق گفته DigiTimes ، اپل می خواهد با دوربین های پریسکوپ با شرکت های کره جنوبی مشارکت کند زیرا سعی در بهبود عملکرد بزرگنمایی نوری آیفون ۱۳ دارد .

این منبع ادعا می کند که غول کره جنوبی سامسونگ باید شریک اصلی اپل شود. این شرکت قبلاً از دوربین های پریسکوپ در گوشی های هوشمند پرچمدار خود استفاده کرده است ، به عنوان مثال ، Samsung Galaxy S20 Ultra بزرگنمایی ۱۰۰ برابر را اجرا کرده است ، که در واقع غیر قابل استفاده برای استفاده واقعی بود. در حال حاضر تعداد کمی گوشی با دوربین های مشابه از جمله Huawei P40 Pro ، Vivo X50 Pro + ، OPPO Find X2 Pro ، Huawei Mate40 Pro و … در بازار وجود دارد.

اپل از دوربین پریسکوپ سامسونگ در آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد.

پیش از این معلوم شد که غول کره جنوبی شرکت Corephotonics را به دست آورد. که فناوری مقیاس گذاری را برای تلفن های هوشمند توسعه داده است. پیش از آن ، یک شرکت اسرائیلی از سامسونگ و اپل به دلیل نقض حق ثبت اختراع در فناوری بزرگنمایی تله شکایت کرده بود. اکنون این شرکت متعلق به سامسونگ است ، بنابراین حق ثبت اختراع متعلق به آن است. کارشناسان معتقدند اکنون اپل باید با سامسونگ همکاری کند.

با این حال ، تاکنون گزارشی مبنی بر امضای توافقنامه اپل و سامسونگ برای تهیه قطعات مناسب برای آیفون ۱۳ منتشر نشده است.

بروزرسانی: منابع اضافه می کنند که ممکن است حدود ۱۰ برابر بزرگنمایی نوری باشد.

DxOMark: آیفون ۱۲ پرو مکس به بهترین تلفن دوربین اپل تبدیل شده است.

این مدل از نظر سنسور دوربین زاویه دید گسترده ، قابلیت های بزرگنمایی نوری و تثبیت کننده نوری با برادر کوچکتر خود تفاوت دارد. و همه این پیشرفت ها نتیجه داد: آیفون ۱۲ پرو حداکثر ۱۳۰ امتیاز کسب کرد و آیفون ۱۲ پرو را از رده چهارم آواره کرد. خبر بد این است که حتی گران ترین و مدرن ترین آیفون نیز هنوز قادر به رقابت با پرچمداران هواوی و شیائومی نیست. و این به رغم این واقعیت است که Huawei P40 Pro ، واقع در خط سوم این رتبه بندی ، به زودی شش ماه (نه از لحظه اعلام ، بلکه از لحظه شروع فروش) وارد بازار خواهد شد. و شیائومی Mi 10 Ultra برخلاف Mate 40 Pro جدید که مقام اول را دارد ، اصلاً چیز جدیدی نیست.

آیفون ۱۲ پرو حداکثر ۱۳۸ امتیاز برای عکسبرداری کسب کرد. ۶۸ امتیاز برای قابلیت های بزرگنمایی آن. و ۱۱۳ امتیاز برای فیلمبرداری. برای مقایسه ، نتایج آیفون ۱۲ پرو در همان رشته ها: ۱۳۵ ، ۶۶ و ۱۱۲ امتیاز.

آیفون ۱۲ پرو مکس

گزارش دقیق DxOMark را می توانید در لینک موجود در منبع پیدا کنید ، ما فقط در مورد جوانب مثبت و منفی دوربین iPhone 12 Pro Max صحبت خواهیم کرد. اولین مورد شامل فوکوس خودکار سریع و دقیق ، نوردهی صحیح ، جزئیات بالا در نور مناسب ، دامنه دینامیکی گسترده در فیلم ، سیستم تثبیت کننده موثر هنگام فیلمبرداری است. معایبی نیز وجود دارد: دامنه دینامیکی محدود هنگام عکسبرداری ، نویز در عکس ها ، به ویژه در شرایط کم نور ، رنگ های غیر طبیعی هنگام عکسبرداری با HDR ، مصنوعات مختلف هنگام عکسبرداری ، بی ثباتی قرار گرفتن در معرض هنگام فیلمبرداری ، مصنوعات در فیلم.

به طور کلی ، بر اساس این توضیحات ، به نظر نمی رسد که آیفون ۱۲ پرو مکس بهترین تلفن دوربین باشد. با این حال ، DxOMark خاطرنشان می کند که این دستگاه از هر لحاظ بهتر از مدل قبلی شده است. ظاهراً به همین دلیل است که در عنوان بررسی “بزرگ و زیبا” خوانده شده است. سنسور دوربین بزرگتر است ، تصاویر زیبا تر هستند. اما هنوز چیزی برای تلاش وجود دارد.

جوانب مثبت

فوکوس خودکار سریع و دقیق
قرار گرفتن در معرض دقیق
تعادل گرم و دلپذیر سفید در فضای بسته و در نور کم
جزئیات بالا در نور خوب
دامنه پویای گسترده ای در فیلم ها
ارائه رنگ دلپذیر و رنگ پوست در بیشتر فیلم ها
سر و صدا به طور کلی در فیلم ها به خوبی کنترل می شود.
تثبیت کننده فیلم موثر است.

جوانب منفی

دامنه پویا متوسط ​​است.
سر و صدا اغلب در عکس ، به ویژه در نور کم ، قابل مشاهده است.
رنگ می تواند در صحنه های HDR غیرطبیعی به نظر برسد.
کمی سازی رنگ ، شبح ، تغییر رنگ و مصنوعات زنگ دار در عکسها
بی ثباتی در معرض قرار گرفتن در فیلم ها
تعادل رنگ سفید در فیلم های کم نور ایجاد می شود
آثار شعله ور و کوانتیزه رنگ در فیلم ها.