اگر این کار را انجام دهید گوگل حساب جیمیل شما را حذف می کند

اگر این مقاله را می خوانید ، احتمالاً می خواهید بدانید که چه کاری باید انجام دهید تا حساب Gmail شما پاک نشود. پاسخ به این ساده است ، اطمینان حاصل کنید که بیش از دو سال حساب Gmail ، Google Drive و Google Photos خود را خاموش نگذارید. روز گذشته گوگل اعلامیه ای را صادر کرد مبنی بر اینکه کاربرانی که بیش از دو سال از عملکردهای Gmail ، Google Drive و Google Photos آن استفاده نکرده اند ، محتوای آنها را از سرور حذف می کنند. این سیاست از اول ژوئن ۲۰۲۱ اجرا می شود و از اول ژوئن ۲۰۲۳ اجرا می شود .

بعلاوه ، اگر استفاده از فضای کاربر برای ۲ سال متوالی از حد مجاز فضای ذخیره سازی (۱۵ گیگابایت) بیشتر شود ، Google همچنین حق دارد محتوا را در Gmail ، Drive و Google Photos حذف کند. از نظر فنی کاربران دو دستورالعمل دارند

  • حساب های گوگل خود (Gmail ، Drive یا Google Photos) را به مدت دو سال ترک نکنید
  • از حد ذخیره سازی خود (۱۵ گیگابایت) فراتر نروید

چگونه حسابهای گوگل خود را فعال نگه داریم

طبق این اعلان ، سرویس های مورد توجه Gmail ، Google Drive (از جمله Google Docs ، Sheets ، اسلایدها ، نقشه ها ، فرم ها و فایل های (Jamboard) و Google Photos هستند که همه آنها برای ذخیره سازی داده های کاربر به فضای سرور نیاز دارند. تا زمانی که کاربران طی دو سال از یکی از خدمات فوق استفاده کرده باشند ، تحت تأثیر این سیاست قرار نخواهند گرفت. طبق سیاست فعلی سهمیه بندی Google ، هر حساب Google 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان فراهم می کند. کاربران می توانند برای افزایش سهمیه فضایی خود ، عضویت در Google One را خریداری کنند.

ساده ترین راه برای فعال نگه داشتن حساب Google خود دسترسی منظم به سرویس هایی مانند Gmail از طریق برنامه یا وب است. گوگل گفت که پس از اول ژوئن ۲۰۲۱ ، اگر کاربران خدماتی داشته باشند که بیکار باشند یا بیش از حد مجاز باشند ، Google یادآوری ها و اعلان های ایمیل را از قبل ارسال می کند. اگر می خواهید هر محتوایی را حذف کنید ، پیش از این به شما اطلاع داده می شود.

حتی اگر یک یا چند سرویس فوق بیکار باشد یا میزان استفاده از حد بالای فضای ذخیره سازی بیشتر شود و محتوا حذف شود ، کاربران هنوز هم می توانند به این سرویس ها وارد شوند. T سیاست او خواهد کاربران گوگل فضای کاری، G سوئیت نسخه آموزش، و G کت و شلوار غیر انتفاعی نسخه تاثیر نمی گذارد.

ما فقط باید این اطلاعیه را یادداشت کنیم. اگر حساب Gmail دارید که نمی خواهید آن را از دست بدهید ، اطمینان حاصل کنید که حداقل دو سال یک بار به آن دسترسی دارید.