نسل جدید شبکه های ارتباطی
اینترنت ۶G از نظر تئوری ۸۰۰۰ برابر سریع تر از ۵G است.

اینترنت ۶G تجربه جدیدتری از سرعت اینترنت!

مسلما با توجه به این که هنوز بسیاری از کشور ها از اینترنت ۵G بهره مند نیستند ولی تحقیقات درباره نسل بعدی شبکه ارتباطی بی سیم در حال انجام است.

به گفته وزیر عوم و فناوری چین نسل بعدی ارتباطات از نظر تئوری تا ۸۰۰۰ برابر سریع تر از ۵G است.

همانند ۵G که چین یکی از پیشتازان به حساب می آمد در نسل بعدی هم چین یکی از پیشتازان این فناوری به شمار می رود و ظاهرا باید بار دیگر نام چین را به عنوان اولین توسعه دهنده های این فناوری شاهد باشیم.

این کشور بسیار تلاش می کند تا در تمام زمینه ها حرفی برای گفتن داشته باشد و در آن ها پیش قدم باشد.

در حال حاضر وزارت علوم و فناوری چین در حال بررسی و تحقیق درابره فراهم نمودن بستر ۶G می باشد.

به گفته مقامات چینی سرعت نسل بعدی اینترنت میتواند به سرعت باور نکردنی یک ترابایت در ثانیه هم برسد که این عدد حقیقتا بسیار شگفت آور و خارج تصور است. (تصور چنین سرعتی حتی برای انتقال داده روی سیستم هم کمی شگفت انگیز است!!)

البته با تلاش های زیاد تیم متخصص باید تا چند سال آینده ( احتمالا ۲۰۳۰ ) منتظر رو نمایی از اینترنت ۶G باشیم ؛ ولی از آن نمیتوان انتظار زیادی داشت زیرا اینترنت ۵G که در سال ۲۰۰۸ آغاز شد هنوز بسیاری از کشور ها به آن دسترسی کامل پیدا نکرده اند.

هم اکنون به دلیل سرعتی که اینترنت ۵G در اختیار کاربران قرار می دهد ، بعضا برخی از کشور ها آن را خطر بسیار جدی تلقی می کنند ، چون با سرعت آن می شود در بعضی از بخش ها خطرساز باشد!

در حال حاضر چین با ساخت این تکنولوژی احتمالا می خواهد معنا و تعریف جدید از اینترنت را برایمان بیاورد ، تعریفی که فعلا به هیچ عنوان در ذهن ما نمی گنجد.( چون الان حجم دو یا چهار تراابایت حجم زیادی تلقی شده و تصور اینترنتی که در تنها چند ثانیه بتواند چنین حجمی را دانلود کند کمی ناممکن به نظر می رسد.)

به علت این که نمی دانیم در چه زمانی از اینت فناوری رو نمایی خواهد شد ، اطلاعات و اخباری در دسترس نیست ولی برای کمک به درک بهتر آن باید بگوییم که توانایی دانلود ۴۰ تا ۵۰ فیلم با کیفیت ۴K را تنها در یک ثانیه دارد.

اینترنت ۶G ضرورتی دارد؟

با توجه به رزولوشن جدید ۸K که برای ویدیو ها به تازگی به وجود آمده می توان گفت که این فیلم ها و این محتوا ها برای دانلود نیاز به اینترنت سریعی نیاز دارند پس می توان گفت ۶G برای حل چنین مشکلاتی به میدان خواهد آمد.

 

 

 

منبع GSMARENA