رویداد Spring loaded
در اولین رویداد سال ۲۰۲۱ اپل ، انتظار معرفی و عرضه چه محصولاتی را از اپل میتوان داشت؟

اپل در نظر دارد اولین رویداد سال ۲۰۲۱ خود را در روز سه شنبه مورخ ۲۰ آپریل برگزار کند. ( چندی پیش این تاریخ توسط سیری لو داده شده بود)

این رویداد با نام Spring Loaded ( کهدر سایتشان منتشر شده است) برگزار خواهد شد ، ولی در این رویداد شاهد چه محصولاتی خواهیم بود و از اپل چه انتظاراتی می رود؟

رویداد جدید اپل Spring loaded

 

در این رویداد شاهد iPad ها و Air padپرو های جدید همچنین شاهد Air Tag های جدید نیز خواهیم بود. مثل  مراسم پارسال انتظار عرضه ی دو آیپد از اپل می رود ، یکی در اندازه ۱۱ و دیگری در اندازه ۱۲.۹ اینچی.( که احتمالا اندازه ۱۱ اینچی iPad معمولی و اندازه ۱۲.۹ اینچی ، iPad PRO نام خواهد گرفت.)

آیپد پرو 2021

در ابعاد ۱۲.۹ اینچی شاهد تکنولوژی جدیدی به نام mini LED خواهیم بود .

این تکنولوژی بار اول است که در محصولات اپل به کار میرود و اطلاعاتی در این زمینه در دسترس نیست ؛ به همین خاطر تا زمان رونمایی و معرفی این تکنولوژی باید صبر کرد.

تکنولوژی Mini LED اپل

 

احتمالا طراحی تغییر بزرگ و شاهکاری را نخواهیم دید تغییراتی جزئی مثل تغییر تعداد سوراخ های اسپیکر و کمتر شدن بیرون زدگی دوربین ها را خواهیم دید ولی چیپست به کار رفته در آن احتمالا از A12 Z به چیپست جدیدی مشابه عملکرد M1 دارد تغییر خواهد کرد.( سال گذشته اپل با طراحی و معرفی چیپست M1 برای مک بوک های خود به دنیای چیپست ها و پردازنده های لپ تاپ ها ورود کرد.)

درگاه شارزژ از USB Cبه Thunderbolt تغییر پیدا کند که این تغییر برای افزایش سرعت انتقال داده و به علاوه همکاری بیشتر با سایر دستگاه ها و گجت هاست.

شایعه دیگری هموجود دارد  که احتمالا در این رویداد اپل از نسل جدید قلم ها رو نمایی خواهد کرد. از این که این قلم چه ویژگی هایی دارد و چه قابلیت هایی نسبت به نسل قبل دارد چیزی در دسترس نیست و همانند تکنولوژی Mini LED باید منتظر مراسم رونمایی باشیم.

قلم جدید اپل 2021

 

Air Tag اپل محصولی است که مشابه آن را با نام Galaxy Tag دیدیم و میتوان آنرا به حیوان خانگی دسته کلید و… متصل کرد و حتی به صورت آفلاین آن را ردیابی نمود. (اپل وعده معرفی آن را در سال ۲۰۱۹ داده بود.)

ایرتگ های اپل - apple air tag 2021

احتمالا نسخه جدید آیپد مینی ها عرضه و رونمایی خواهد شد که اپل آخرین مدل آن را در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرده بود.

احتمالا آیپد مینی دارای صفحه نمایش ۸.۵ اینچی بدون لبه خواهد بود که نسبت به مدل ۲۰۱۹ که نمایشگر حواشی زیادی داشت یک پیشرفت است

 

نسل جدید آیپد مینی ها 2021

 

احتمالا شاهد نسل سوم Air pad ها خواهیم بود که طبق شایعات منتشر شده، پایه ها کوتاه تر خواهد شد و تغییرات جزئی در طراحی آن ها خواهیم بود . همچنین امکان تعویض سری ها هم به کاربر داده می شود.

ایرپاد های نسل سوم اپل 2021

 

طبق شایعات زیادی که منتشر شده این شرکت در صدد حذف کردن پایه های ایر پاد هاست ولی سابقه این کمپانی نشان داده است که این کمپانی با تغییر سریع محصولاتش موافق نیست و امسال به کوتاه کردن پایه ایرپاد ها بسنده کرده است.

شایعه زیادی در باره عرضه اپل TV جدید در سال ۲۰۲۱ است که به پنل سریع ۱۲۰ هرتزی و HDMI 2.1 مجهز شده است و کنترل آن نیز تغییر خواهد کرد.

به نظر من اولین چیزی که باید تغییر کند ، قیمت آن است نه طراحی!

اپل TV جدید از راه میرسد.

 

با توجه به عرضه آیپد های جدی احتمال قوی میتوان انتظار معرفی و رونمایی از iOs  و سخت افزارجدید یعنی نسخه ۱۴.۵ iOs را داشت.

این نسخه از iOs احتمالا هم پوشانی بهتر در برنامه ها و تشخیص سریع تر چهره برای افرادی که از ماسک استفاده کردند وجود داشته باشد.

نسخه جدید سیستم عامل IOS اپل

 

نظر شما در مورد این رویداد چیست و از آن چه انتظاراتی دارید؟

آیا به نظر شما اپل مثل هر ساله می تواند با عرضه و معرفی محصولات جدید ، طرفدارانش را به وجد آورد؟

 

 

منبع : Macrumor