سامسونگ چهار گوشی تاشو را در سال ۲۰۲۱ راه اندازی می کند

شایعات زیادی در مورد راه اندازی سری گوشی های هوشمند تاشو در سال ۲۰۲۱ توسط سامسونگ منتشر شده است. بیشتر خبرها حاکی از آن است که سامسونگ در حال آماده سازی سه گوشی هوشمند تاشو در سال آینده است.

اکنون ، رسانه کره جنوبی ET News گزارش داده است که سامسونگ در واقع قصد دارد چهار گوشی تاشو را در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه کند . وب سایت گزارش داد که این دستگاه ها دو مدل Galaxy Z Fold 3 و دو مدل Galaxy Z Flip 2 هستند. این رسانه همچنین ادعا کرد که هر چهار تلفن از ۵G پشتیبانی می کنند.

با این حال ، این تعجب آور نیست.

ET News تفاوت بین دستگاه های Fold را گزارش نکرده است. اما ادعا می کند که دو تلفن Z Flip عملکرد و عملکرد متفاوتی خواهند داشت.

در این گزارش همچنین عنوان شده است که هر چهار تلفن تاشو تنها در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شده است. بنابراین ، انتظار نداشته باشید که این دستگاه ها با سری Galaxy S21 رونمایی شوند.

ET News همچنین اشاره کرد که سامسونگ در حال توسعه یک تلفن پیمایشی است ، اما گفته است که این بخشی از برنامه تجاری ۲۰۲۱ سامسونگ نیست. این رسانه ادعا کرد که طراحی پیمایش سامسونگ به صفحه اجازه می دهد تا صفحه به سمت بالا کشیده شود ، که بسیار متفاوت از گوشی مفهومی صفحه اسکرول Oppo X 2021 است .

تلفن های تاشو که سرعت می گیرند

با این حال ، این نباید برای ما تعجب آور باشد زیرا تلفن های تاشو محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. اخیراً ، IHS Markit گفته است که ساخت تلفن های تاشو با تلفن های هوشمند سنتی بسیار متفاوت است. فناوری مرتبط نیازهای بیشتری دارد. اگرچه در نیمه اول سال جاری ، Samsung Galaxy Fold و Huawei Mate X از بازار خارج شدند ، اما عرضه آنها برای چند بار به تأخیر افتاده است. اما هنوز نگرش مثبتی به بازار گوشی های هوشمند روی صفحه نمایش تاشو داریم. تعداد محموله های صفحه تاشو تا سال ۲۰۲۴ به ۵۰ میلیون بار می رسد.

در نیمه اول سال ۲۰۱۹ ، حمل و نقل تلفن های هوشمند در مقایسه با نیمه اول ۲۰۱۸ کاهش یافته است. اما میزان حمل و نقل صفحه های AMOLED کاهش نیافته است. و انتظار می رود در سه ماهه دوم سال جاری ۳۰ درصد افزایش یابد. این عمدتا به دلیل کاهش قیمت AMOLED است. با ادامه رقابت شدید در بازار گوشی های هوشمند ، طیف وسیعی تقاضای بیشتری برای توسعه فناوری AMOLED خواهد داشت. بنابراین ، در نیمه اول سال جاری ، برخی از فناوری ها مانند LTPO ، دوربین زیر صفحه و شیشه پوشش ۳.۵D مورد توجه گسترده قرار گرفته اند.