سری لپ تاپ های احتمالی نوکیا با مجوز BIS رونمایی می شوند

سال ۲۰۲۰ برای اکثر سازندگان گوشی های هوشمند و شرکت های مرتبط با فناوری کاملاً پیچیده بوده است. پس از کشمکش در ماه های اول ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 و اختلالات تقاضا و فروش تلفن های هوشمند ، شرکت ها سرانجام شاهد بهبود در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ هستند. علیرغم این ، شرکت هایی مانند HMD Global مجبور شدند برنامه های خود را به شدت تغییر دهند . ظاهراً این شرکت مجموعه ای از تلفن های هوشمند ۵G را برای نیمه اول سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی کرده بود ، اما همه گیری اکثریت آنها را به تعویق انداخت.

از همه مهمتر ، به نظر نمی رسد امسال نوکیا ۹.۳ PureView که مدتهاست درباره آن می نویسیم ، عرضه شود. ظاهراً این شرکت فهمیده است که اکنون که SD875 در شرف آمدن است راهی برای راه اندازی یک تلفن هوشمند با SD865 وجود ندارد. بنابراین احتمالاً ۹.۳ PureView را به یک پرچمدار ۲۰۲۱ تبدیل خواهد کرد. در حالی که به نظر می رسد تجارت تلفن های هوشمند در حال استراحت است  این شرکت در حال حرکت به بخش های دیگر است. ظاهرا ،نوکیا قصد دارد سری جدید لپ تاپ / نوت بوک / تبلت را به بازار بیاورد که در اداره استاندارد هند (BIS) صدور گواهینامه این سری جدید ظاهر شد.

گواهینامه جدید BIS تعداد بسیاری از مدل ها را لیست می کند:

NKi510UL85S
NKi510UL82S
NKi510UL810S
NKi510UL165S
NKi510UL1610S
NKi310UL82S
NKi310UL85S
NKi310UL42S
NKi310UL41S

همانطور که مشاهده می کنید ، نوکیا مجموعه ای از محصولات مارک دار را برای عرضه دارد. متأسفانه ، تعیین اینکه هر نام مدل مخفف چیست غیرممکن است ، اما شایعات حاکی از آن است که HMD Global سبد محصولات خود را از محصولات نوکیا گسترش خواهد داد. این شرکت در حال حاضر با تلویزیون های هوشمند و محصولات صوتی جدید موفق شده است. بنابراین دیدن یک تلاش در سایر بخشهای بازار تعجب آور بزرگی نیست. امروزه ، پرش در بخش های دیگر مانند پوشیدنی ها ، اینترنت اشیا و غیره برای سازنده گوشی های هوشمند اجتناب ناپذیر است.

متأسفانه ، اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه های جدید در دست نیست. به نظر می رسد این تازه ابتدای راه برای آنها باشد. طبق معمول ، ما انتظار داریم جزئیات بیشتری در ماه های آینده آشکار شود.

تاکنون ، ما اعتقاد داریم که سال HMD Global و نوکیا تقریباً به پایان رسیده است زیرا به نظر نمی رسد این شرکت هیچ دستگاهی را برای انتشار ماه دسامبر در افق داشته باشد. وقتی نوبت به پرچمدار فوق الذکر این شرکت می رسد ، امیدواریم که در نیمه اول سال ۲۰۲۱ این دستگاه را مشاهده کنیم. دستگاه دارای یک سنسور دوربین به روز شده است و امیدوارم که چیپست خود را به اسنپدراگون ۸۷۵ به روز کند. در غیر این صورت ، اگر نوکیا تصمیم به نگهداری اسنپدراگون ۸۶۵ بگیرد امید زیادی به این گوشی نداریم.