سری Vivo X60 اولین اگزینوس ۱۰۸۰ SoC در تاریخ ۲۹ دسامبر برگزار می شود

در حال رسیدن به نیمه دوم دسامبر ، آخرین ماه سال ۲۰۲۰ هستیم.امسال چه فراری داشتیم. با این حال ، اگر فکر می کنید امسال برای ما علاقه مندان به گوشی های هوشمند به پایان رسیده است ، ممکن است اشتباه کنید. طبق شایعات ، هنوز تلفن های هوشمند زیادی در اواخر سال جاری وجود دارد از جمله سری Huawei Nova 8 ، Huawei Enjoy 20 SE و احتمالاً سری Mi 11. Vivo در حال آماده سازی برای رونمایی از iQOO U3 خود است و در همین حال ، زمین را برای سری مورد انتظار Vivo X60 آماده می کند. یک پست جدید در Weibo به تازگی ورود سری گوشی های هوشمند برای ۲۹ دسامبر را تأیید کرده است.

به اندازه کافی جالب توجه است ، این یک تیزر تبلیغاتی صرفا نیست زیرا Vivo همچنین به ما یک نگاه اجمالی به طراحی عقب گوشی می دهد. همانطور که مشاهده می کنیم تنظیمات دوربین در مقایسه با سری قبلی Vivo X50 کاملاً مشخص است. انتظار می رود نسخه Pro دارای تنظیمات دوربین چهارگانه باشد. نسخه Lite ممکن است با سه دوربین ارائه شود. جالب اینجاست که همه دستگاه های این سری دارای یک شکل دوربین مستطیلی مشابه با یک سنسور بزرگ در بالا هستند. شایان ذکر است که سری X60 نشان از رسیدن یک همکاری جدید بین Vivo و ZEISS است. این شرکت اپتیک در حال کار بر روی سنسورهای دوربین است. این گوشی ها دارای سنسور دوربین Ultra-Stable Micro-Head هستند. این لنز همچنین دارای لنزهای نوری نوری Zeiss Nightlight 2.0 و میکرو پنل خواهد بود.

اولین تلفن های هوشمند مجهز به اگزینوس ۱۰۸۰ SoC

سری Vivo X60 اولین چیپست اگزینوس ۱۰۸۰ جدید را نیز به نمایش می گذارد. این اولین تراشه ۵ نانومتری است که توسط غول کره جنوبی تولید شده است. این یک چیپست Octa-Core است که از یک هسته Cortex-A78 با فرکانس ۲.۸ گیگاهرتز + سه هسته Cortex-A78 با فرکانس ۲.۶ گیگاهرتز + چهار هسته Cortex-A55 با سرعت ۲.۰ گیگاهرتز تشکیل شده است. برای کارهای گرافیکی ، این چیپست GPU Mali-G78 MP10 را به همراه دارد. این چیپست ممکن است سال آینده در بخش بزرگی از تلفن های هوشمند گران قیمت سامسونگ وجود داشته باشد. معمول نیست که شرکتهای شخص ثالث از تراشه اگزینوس استفاده می کنند ، اما به نظر می رسد مشارکت Vivo و سامسونگ به راحتی پیش می رود.

با توجه به اینکه این دستگاه ها در تاریخ ۲۹ دسامبر شروع به کار می کنند ، ممکن است آخرین سری گوشی های هوشمند باشد که در سال ۲۰۲۰ ظاهر می شود. مگر اینکه شرکت دیگری برای ۳۰ دسامبر اعلامیه غافلگیرکننده ارائه دهد ، که بعید به نظر می رسد با توجه به فصول جشن برگزار شود. درست مثل سری Vivo X50 ، انتظار داریم سه گوشی هوشمند ظاهر شوند. آنها با یک پنل نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز با رزولوشن + FHD و یک دوربین سلفی ارسال می شوند. امیدواریم در روزهای آینده جزئیات بیشتری در مورد مشخصات آن مشاهده کنیم.

شایان ذکر است که سری X60 همچنین ورود عالی نرم افزار جدید نرم افزار Vivo – OriginOS – مبتنی بر اندروید ۱۱ را رقم خواهد زد.