Galaxy Z fold 3
سومین گوشی منعطف سامسونگ از پردازنده اسنپ دراگون ۸۸۸ بهره می برد.

نام سومین گوشی منعطف سامسونگ ، گلکسی زد فولد ۳ خواهد بود.

 

اولین گوشی منعطف سامسنوگ

سامسونگ در سال ۲۰۱۹ با معرفی Galaxy Fold ها قدمی تازه در دنیای اسمارت فون ها گذاشت. در اولین نسخه از این سری عجیب و غریب سامسونگ با انتفادات زیادی روبرو شد و حتی برخی این حرکت سامسونگ رابسیار جسورانه تلقی کردند. اولین مشکل این  موبایل حجیم بودن این موبایل ها بود. حال سال سومی  است که سامسونگ قصد دارد گوشی منعطف را وارد بازار اسمارت فون ها کند ، ولی امسال مثل سال های پیش نیست که سامسونگ یکه تاز میدان باشد چون برخی از کمپانی ها به بازی گوشی های منعطف ورود کرده اند.

اخیرا شایعاتی در مورد قطع همکاری سامسونگ با کمپانی خوش آوازده کوآلکام به گوش می رسد. ظاهرا سامسونگ قصد داردکه با همکاری AMD برای قسمت گرافیکی پرداززنده های اگزینوسش به ادامه در بازار اسمارت فون ها بپردازد.

یکی از افراد سرشناس در حوزه افشای اسرار شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی اخیرا در توییت هایی اعلام کرده است که پردازنده گلکسی زد فولد ۳ پردازنده اسنپ دراگون ۸۸۸ خواهد بود.( اسنپ دراگون چیست؟)

همین شخص قبلا به این موضوع که پردازنده گلکسی زد فولد ۳ اسنپ دراگون ۸۸۸ نخواهد بود اشاره کرده بود ولی از قرار معلوم سامسونگ قصد دارد که پردازنده اگزینوس ۹۹۲۵ که با همکاری AMD ساخته است در این اسمارت فون استفاده کند.

یکی دیگر از مشکلاتی که گلکسی زد فولد ها داشتند وزن زیاد آن ها بود که طبق افشاگری های صورت گرفته گلکسی زد فولد ۳ احتمالا ۱۳ گرم از نسل قبلی یعنی گلکسی زد فولد ۲ سبک تر خواهد بود.

 

سومین گوشی منعطف سامسونگ

 

بر اساس شایعاتی که مطرح شده است سامسونگ در این گوشی نمایشگر را با اندازه کوچک تری نسبت به نسل قبل و باتری با ظرفیت کمتری به بازار عرضه خواهد کرد.

هم چنین هیچ گونه اطلاعاتی درباره دورببین های این محصول منتشر نشده است و از طرفی چون با یک محصول منعطف روبرو هستیم لذا دوربین های آن مقوله مهمی به حساب نمی آید.

بنا شایعات دیگری که منتشر شده است گلکسی زد فولد ۳ از قلم S Pen پشتیبانی خواهد کرد ولی نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که مث سری های نوت محفظه ای برای قرار گیری آن در داخل خود موبایل را شاهد نیستیم ، پس می توان به بقای گوشی های سری نوت سامسونگ امیدوار بود.

احتمالا  همانند سری اس ۲۱ الترا ، اگر تمایل به استفاده از S Pen در این مخصول هستید باید آن را به صورت جداگانه خریداری کنید برای نگهدار آن باید آن را در محفظه  جدا یا جیب یا کیف خد کمک بگیرید.

طبق پیش بینی های صورت گرفته احتمالا در تاریخ ۳ جولای ۲۰۲۱ شاهد معرفی این محصول و احتمالا زد فلیپ ۳ به طور رسمی از سوی سامسونگ باشیم.

منتظر اخبار تکمیلی باشید.

 

منبع : Phone Arena