شرکت سامسونگ در حال آماده سازی دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی برای گوشی های هوشمند

یک شبکه داخلی بسیار معتبر با نام مستعار Ice Universe در آوریل سال جاری اعلام کرد که سامسونگ در آینده سنسورهایی با وضوح ۶۰۰ مگاپیکسل منتشر خواهد کرد. که از توانایی های چشم انسان پیشی خواهد گرفت. حالا ، این خودی تأیید کرده است که چنین حسگری در حال حاضر در دست ساخت است.

سامسونگ در حال آماده سازی دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی برای گوشی های هوشمند است

این خودی بارها تأیید کرده است که در بخش توسعه شرکت کره جنوبی ارتباط دارد. او اولین کسی بود که تصاویر واقعی گلکسی S20 و بسیاری از اطلاعات قابل اعتماد دیگر را منتشر کرد ، بنابراین سخنان او قطعاً ارزش گوش دادن را دارد.

این تصویر نشان می دهد که اگر سامسونگ به طور اساسی این فناوری را تغییر ندهد ، یک دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی می تواند روی یک گوشی هوشمند باشد. در این حالت ، دوربین به تنهایی ۱۲٪ از سطح پنل عقب را اشغال می کند و واحد دوربین ۲۲ میلی متر بالاتر از پنل پشتی گوشی هوشمند بیرون می زند. البته ، این بسیار ناخوشایند است ، بنابراین بسیار جالب خواهد بود که ببینید سامسونگ چطور چنین وضوح بالایی را در سنسور ISOCELL نسل بعدی اعمال می کند.

بعید به نظر می رسد سال آینده گوشی های هوشمند با چنین دوربین هایی وارد بازار شوند. پس از سنسور تصویر ۱۰۸MP سامسونگ ، افراد داخلی انتظار یک سنسور ۱۹۲MP را دارند.

آژانس تحلیلی گارتنر گزارش دیگری در مورد بازار گوشی های هوشمند منتشر کرده است . بنابراین ، در سه ماهه سوم سال جاری ، ۳۶۶ میلیون تلفن هوشمند در سراسر جهان فروخته شده است. که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۷٪ کمتر است. و اگرچه افت محسوس است ، اما کمتر از ۲۰ درصد است که در نیمه اول سال بازار افت کرد.

۵ تولید کننده برتر ، فقط سامسونگ و شیائومی توانستند – به ترتیب ۲.۲ و ۳۴.۹ درصد فروش را افزایش دهند. هواوی با فروش ۵۱.۸۳ میلیون تلفن هوشمند در جایگاه دوم قرار دارد – سهم بازار آن ۱۴.۴ درصد است. شیائومی ۴۴.۴۱ میلیون تلفن هوشمند فروخته است – معادل سهم بازار ۱۲.۱٪.

اپل در جایگاه چهارم قرار دارد. بین ماه های ژوئیه و سپتامبر ، این شرکت ۴۰.۶ میلیون تلفن هوشمند به فروش می رساند – سهم بازار آن ۱۱.۱ درصد بود. جالب اینجاست که اوپو فاصله چندانی با اپل ندارد. در سه ماهه سوم ، ۲۹.۸۹ میلیون گوشی هوشمند فروخته است (سهم بازار این شرکت ۸.۲٪ است).