شیائومی بلک شارک ۴ و بلک شارک ۴ پرو معرفی شدند.

پس از کش و قوس های زیاد بالاخره شیائومی بلک ۴ و بلک شارک ۴ پرو معرفی شدند. این دو گوشی گیمینگ دارای شارژر ۱۲۰ واتی خود شیائومی هستند.

 


چند سالی است که بازار کوشی های گیمینگ داغ شده و برخی از کمپانی های کوشی سازی علاوه بر سری پرچمدارا گوشی های گیمینگ هم تولید میکنند.

گوشی های گیمینگ تمام تمرکز آن ها روی قدرت پردازشی و سرعت اجرای بازی هاست و در مقایسه با پرچمداران از پایداری بهتری در دراز مدت برخور دار است.

این دو گوشی تازه معرفی شده دارای نمایشگر ۶.۴ اینچی AMOLED ساخت سامسونگ هستند. این صفحه نمایش دارای نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتیزی و نرخ نمونه برداری لمسی ۷۲۰ هرتزی خواهد بود.

بلک شارک تمام ریزه کاری های لازم برا گیمینگ را در نظر کرفته و حتی دست کش هایی برای بازی الکترونیکی معرفی کرده است.

 


تراشه به کار رفته در بلک شارک ۴ ، اسنپ دراگون ۸۷۰ بوده و نسخه ی به کار رفته در بلک شارک ۴ پرو اسنپدراگون ۸۸۸ است. (پردازنده های اسنپ دراگون)

این گوشی از یک سیستم خنک کننده دولایه برای کنترل دمای بلک شارک ۴ پرو در نظر گرفته شده که طبق گقته ها عملکرد خوبی را از خود نشان میدهد.

برا اساس گفته های خود شیائومی ۳۰ درصد حرارت کمتر و ۱۸ درجه کاهش دمای پردازنده نتیجه استفاده از این خنک کننده خواهد بود.

 


نخستین لایه این سیستم خنک کننده در زیر نمایشگر و لایه دوم برای تراشه و قسمت های داخلی دستگاه در نظر گرفته شده است.

این سیستم علاوه بر خنک کردن گوشی در هنگام بازی و کارهای پردازشی سنگین وظیفه خنک کردن گوشی را هنکام شارژ سریع ۱۲۰ واتی دارد.

طرفیت باتری این گوشی ها ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعت بوده و برای فول شارژ سدن تنها به ۱۴ دقیقه زمان نیاز دارند.

یکی از ویژگی خای جالب که تنها در مدل پرو وحود دارد و در مدل معمولی چیزی از آن نمیبینیم ویژگی Xiaomi RAMDISK بوده که از رم به عوچنوان حافظه دیسک بهره میبرد که باعث بهبود کارایی یک برنامه خاص در زمان اجرا خواهد شد.

بلک شارک ۴ پرو از دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی همراه با دوربین ۸ مگاپیکسلی اولترا واید و سنسور ۵ مگاپیکسلی ماکرو بهره خواهد برد.

تنها تفاوت این دو مدل در دوربین اصلی بوده که نسخه بلک شارک ۴ معمولی از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی بهره میبرد و سایر مشخصات دوربین آن با بلک شارک ۴ پرو یکی در نطر گرفته شده است.