آیفون 13 مینی
طراحی آیفون ۱۳ تغییر خواهد کرد.

آیفون ها انقلاب گران بازار اسمارت فون ها

۲۹ ژوئن سال ۲۰۰۷ بود که کمپانی اپل اولین محصول موبایل خود ا با نام iPhone معرفی و به بازار عرضه کرد.

این آیفون از صفحه کلید استفاده نمی کرد و تنها دارای یک کلید سخت افزاری Home بود که با زدن روی آن به صفحه اصلی باز می گشت. این آیفون به دلیل عدم استفاده از فحه کلید فیزیکی بسیار سریع مشهور شد و فروش خوبی روبرو شد.

این آیفون ویژگی های منحصر به فردی نظیر صفحه نمایش لمسی ۳.۵ اینچی و بدنه پشت فلزی آن باعث شد که اسمارت فون ها پایه ریزی شوند.

 

firts Iphone

دومین آیفون اپل با فاصله ی زمانی زیادی به بازار معرفی شد. این آیفون ۳G نام داشت و نشان دهنده پشتیبانی این گوشی از نسل سوم ارتباطات بود.

قیمت این گوشی به دلیل استفاده از پلاستیک به جای فلز در پشت آن کاهش یافت. با معرفی این آیفون اپل اعلام کرد که توسعه دهندگان می توانند برای آیفون ها برنامه طراحی کنند به این شکل به تنوع برنامه های آیفون نیز افزوده شد.

 دومین آیفون اپل

 

چند سال بعد آیفون با معرفی آیفون ۴ و ۴S  و استفاده از استیل و شیشه در بدنه آن ظاهری خاص و متفاوت به آیفون های خود بخشید این آیفون به قابلیت فیلم برداری ۱۰۸۰ مجهز شد که در زمان خودش بسیار خوب بود.

 

آیفون 4 اس

در سال ۲۰۱۰  سامسونگ با معرفی اولین سری از گلکسی نوت ها ( گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ تر از ۵ اینچ ) و استقبال خریداران از آن سایر برند های تولید کننده گوشی را بر این داشت که گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگتر تولید کنند. به همین دلیبل تمام گوشی های تولید شده در سال ۲۰۱۳ صفحه نمایش های بزرگی داشتند ولی آیفون باز هم با اصرار بر طراحی سابق خود آیفون ۵S را با نمایشگر ۴ اینچی و اولین سنسور اثر انگشت رو نمایی کرد.

 

اولین آیفون دارای حسگر اثر انگشت

سال بعد اپل با معرفی آیفون ۶ اس پلاس با نمایشگر ۵.۵ اینچی وارد دنیای فبلت ها شد و فروش خوبی را به دست آورد.

به همین شکل آیفون ها هر ساله رفته رفته پیشرفت کردند و بزرگ و بزرگتر شدند تا این که اپل در سال ۲۰۱۷ محصول جدید به نام آیفون X را به بازار معرفی کرد که دیگر طراحی های قبلی آیفون را نقض می کرد و خبری از کلید سخت افزاری Home در آن نبود.

 

اولین آیفون بدون کلید سخت افزاری Home

رفته رفته اپل پیش رفت کرد و سال ۲۰۲۰ آیفون های سری ۱۲ را معرفی کرد که برخی از مدل های آن فروش خوبی را تجربه کردند ولی برخی دیگر نه.

حال به افشاگری های درباره آیفون ۱۳ می پردازیم:

جزء جدایی ناپذیر از دنیای تکنولوژی و به طور کلی اسمارت فون ها افشاگران هستند ، آن ها قبل از رو نمایی از یک محصول چیز هایی را درباره آن ها فاش می کنند که احتمالا صحت دارد و به واقعیت می پیوندد.

یکی از این افشاگران Eevry Thing Apple Pro هست که گفته در آیفون های سری ۱۳ ماژول دوربین ها تغییر خواهند کرد ، احتمالا بزرگ تر  شده که به دلیل بزرگ تر شدن اندازه لنز است، و شاید هم جای دوربین ها و چینش آن ها عوض شود. هم چنین طبق گفته های این افشاگر ناچ آیفون های سری ۱۳ کوچک تر خواهند شد.

 

کوچک تر شدن ناچ آیفون 13

 

مدل های معرفی شده هم آیفون ۱۳ پرو مکس و ۱۳ مینی هستند که با توجه به این که خبر عدم تولید آیفون مینی را از اپل شنیده بودیم این خبر کمی امیدوار کننده است. ظاهرا اپل تصمیم گرفته است که تجدید نظر کلی درباره باتری و …. سری های مینی کند تا از این سری هم فروش خوبی به دست آورد.

 

احتمالا این پرچم داران سال ۲۰۲۱ اپل از پردازنده A15 بهره ببرند و از صفحه نمایش Super Retina XDR استفاده کند. ( کدام صفحه نمایش بهتر است؟)

همچینین اخباری درباره عدم پشتیبانی از درگاه شارژ لایتنینگ به گوش می رسد که با توجه به معرفی Mag Safe حذف این درگاه چندان دور از انتظار نباشد.

 

آیفون بدون پورت لایتنینگ

 

هنوز تا زمان رو نمایی این محصول دوست داشتنی زمان زیادی باقی مانده و اطلاعات زیادی در دسترس نیست و به محض در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری در این زمینه آن ها را اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

 

 

 

 

منبع : every thing apple pro