لیست مدل های پشتیبانی شده اپل IOS 15- آیفون۶S و بقیه از رده خارج شدند

این یک کار عادی برای سازندگان تلفن است که انتشار به روزرسانی های منظم برای مدل های قدیمی را خاتمه دهند. این یک عمل iOS نیست ، بلکه در تولیدکنندگان Android بسیار رایج است. طبق گزارشی که اخیراً منتشر شده ، اپل قصد دارد پشتیبانی خود از آیفون SE (نسل اول) ، آیفون ۶s و آیفون ۶ اس پلاس را هنگام عرضه iOS 15 در سال آینده کنار بگذارد. به یاد بیاورید که همه این مدل ها دارای به روزرسانی iOS 14 هستند. با این وجود ، به نظر می رسد که آنها برای سیستم نسل بعدی iOS سازگار نیستند.

در حال حاضر ، ما نمی‌توانیم به طور کامل صحت این گزارش را تایید کنیم . این منبع ، در گذشته برخی افشاگری واقعی اپل را داشته‌ است . با این حال ، برخی شایعات شکست‌خورده نیز دارد ، بنابراین ما نمی‌توانیم صحت آن را تضمین کنیم . در حالی که گزارش آن مربوط به آیفون ۵S ، iPhone ۶ و iOS ۱۲ اشتباه بود ، پیش‌بینی آن این بود که iOS ۱۴ از همه سری آیفون ها پشتیبانی خواهد کرد اما IOS 13 این کار را انجام داد.

لیست آیفون های پشتیبانی از اپل IOS 15
۲۰۲۱ iPhone lineup
iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone-12 mini
iPhone 12
iPhone 11
iPhone-11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone-XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone-8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone-7 Plus
(iPhone SE (2nd generation
(iPod touch (7th generation

سری آیفون ۶ (به طور خاص آیفون ۶s و ۶s پلاس) واقعاً محبوب هستند. در واقع ، محبوبیت آنها بیش از چهار سال از زمان انتشار در سپتامبر ۲۰۱۵ باعث حمایت آنها شده است. فاکتور شکل گیری آیفون ۱۲ مینی و نسل دوم آیفون SE شبیه به آیفون ۶s است. از نظر طراحی ، آیفون SE و آیفون ۶s واقعاً یکسان هستند. با این حال ، ویژگی اصلی متمایز باید تراشه A13 پرچمدار در داخل آیفون SE باشد. در مورد آیفون ۱۲ مینی ، این گوشی بسیار بیشتر از آیفون ۶s است. اگرچه اندازه آن کوچکتر است ، صفحه نمایش “تمام صفحه” آن صفحه بزرگتری به آن می دهد. ما همچنین می توانیم پردازنده و دوربین بهتر آن را ، اضافه کنیم.

به طور کلی ، واقعاً ناامیدکننده نیست که آیفون ۶s و ۶s پلاس از iOS 15 بهره مند نشوند. این امر با توجه به قدمت این دستگاه ها در حدود پنج سال است.

در مورد Apple iOS 15 ، تا قبل از WWDC 2021 نباید این سرویس رسمی باشد. در حال حاضر ، اطلاعات زیادی در مورد سیستم آینده وجود ندارد. این مربوط به اولین افشا در مورد سیستم آینده iOS 5 اپل است. شما از iOS 15 چه انتظاری دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.