مدیاتک یک تراشه ۵G پرچمدار را در سه ماهه اول سال آینده رونمایی می کند

براساس گزارشی از روزنامه اقتصادی تایوان ، مدیرعامل مدیاتک روز گذشته برای اولین بار فاش کرد که آخرین تراشه پرچمدار ۵G آنها در سه ماهه اول سال آینده منتشر خواهد شد. آنها امیدوارند این تراشه قبل از سال جدید چینی بیاید.

به تازگی ، کوالکام تراشه پرچمدار سالیانه ۵G خود با نام “اسنپدراگون ۸۸۸” را منتشر کرده است. در همین راستا ، کای لیکسینگ گفت که مدیاتک همچنین محصولات جدید را بعداً روانه بازار خواهد کرد و موج اول جنگ را در زمینه تراشه های موبایل در سال ۲۰۲۱ رسماً شعله ور خواهد کرد.

رسانه های تایوان خاطرنشان کردند که صنعت انتظار دارد تراشه های ۵G مختلفی که MediaTek سال آینده راه اندازی می کند باید با استفاده از فرآیند ۵nm یا ۶nm TSMC تولید شوند.

با این حال ، از آنجا که ظرفیت تولید فرآیند پیشرفته TSMC بسیار محدود است ، به ویژه فرایند ۵ نانومتری ، تقریباً تمام ظرفیت های تولید مرتبط توسط اپل در آینده نزدیک مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین ، وقتی MediaTek در آینده می تواند پشتیبانی از روند ۵ نانومتری TSMC را دریافت کند ، بر تأمین تراشه های بعدی تأثیر می گذارد.

Cai Lixing گفت که انتظار می رود نرخ نفوذ جهانی تلفن های هوشمند ۵G در سال جاری به ۱۸ درصد برسد و این شانس برای افزایش بیشتر به ۴۹ درصد در سال ۲۰۲۲ و تقریباً ۶۰ درصد در سال ۲۰۲۳ است.

عصر ۵G آمده است

اخیراً ، IDC نسبت به رشد بازار گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم ابراز خوش بینی کرده است. شرکت تحقیقات بازار اشاره کرد که تقاضای روزافزون برای تلفن های هوشمند ۵G نیروی محرکه اصلی است. پیش بینی می شود محموله های کل سالانه ۲.۴ درصد رشد داشته و به ۳۷۷.۷ میلیون دستگاه برسد. این روند صعودی باید در سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد که ۴.۴ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۰ دارد. اگرچه این کره خاکی “آلوده” است ، “بهبود شگفت آور سریع زنجیره تأمین” و “مشوق های قابل توجه” از کانال های ترمینال OEM و ۵G باعث رشد بازار خواهد شد.

IDC 5G را “نیروی محرکه فعلی صنعت” می نامد. انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۰ ، ترمینال های سازگار تقریباً ۱۰٪ از محموله های کل را تشکیل دهند. این نسبت باید در سال ۲۰۲۴ به ۲۹٪ افزایش یابد.

با این حال ، این شرکت به عامل اصلی رشد آینده محموله های ۵G (مدل) اشاره کرد. هزینه های ترمینال نزدیک یا همان تلفن های هوشمند ۴G است. انتظار می رود میانگین قیمت فروش ۵G (مدل) در سال ۲۰۲۰ ۶۱۱ دلار آمریکا باشد. همچنین ، باید تا سال ۲۰۲۴ به ۴۵۳ دلار کاهش یابد.