هواوی اختراع دوربین زیر صفحه نمایشگر را به ثبت می رساند

در چند سال گذشته ، روشهای مختلفی را برای دستیابی به طراحی تمام صفحه مشاهده کرده ایم.همه آنها تلفن های هوشمند تمام صفحه درست نیستند. ما می توانیم این عنوان را به ZTE Axon 20 بدهیم اما فناوری دوربین زیر صفحه نمایشگر آن اشکالاتی دارد.

به هر حال ، ما همچنین می دانیم که شیائومی و سایر تولیدکنندگان روی فناوری دوربین زیر صفحه نمایشگر خود کار کرده اند و به احتمال زیاد امسال ، آن را در گوشی های مختلف خواهیم دید. اما علاوه بر شیائومی ، هواوی نیز وجود دارد که هنوز تسلیم نشده است. امروز ، ما عکس های ثبت اختراع یک دوربین  جدید زیر صفحه نمایشگر هواوی به دست آوردیم که بحث های داغی را در شبکه های اجتماعی و وب ایجاد کرد.

فناوری دوربین زیر صفحه نمایشگر هواوی

همانطور که LetsGoDigital گزارش می دهد ، Huawei Technologies Co. ، Ltd. برای ثبت اختراع طراحی به CNIPA (اداره ملی مالکیت معنوی چین) در ماه مه سال ۲۰۲۰ تقاضا کرد ، که شامل ۷ پیش نویس محصول و ۲ تفسیر است. این حق ثبت اختراعات امروز در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ به نمایش در آمد.

می توانیم ببینیم که صفحه نمایش گوشی از یک طراحی چهار منحنی بهره می برد و لنز جلوی آن در زیر صفحه پنهان است.

البته ، تعجب برانگیزترین نکته این است که ، به منظور به حداکثر رساندن نمایشگر تمام صفحه ، هواوی با خلاقیت یک صفحه نمایش دوم را به قاب بالای گوشی اضافه کرده است. باید اطلاعاتی مانند سیگنال تلفن ، زمان و توان را نشان دهد.

علاوه بر این ، ماژول لنز عقب دستگاه جدید یک راه حل دوربین چهارگانه ماتریس را تصویب می کند. هنگام مشاهده از پهلو دارای برآمدگی واضحی است. این گوشی با یک دوربین اصلی فوق العاده زیره و یک لنز پریسکوپ ارائه می شود.

به جز ظاهر ، حق ثبت اختراع اطلاعات پیکربندی پارامتر گوشی جدید را فاش نمی کند.

رقبای دیگر هواوی در این صنعت چه شرکت هایی هستند؟

در حال حاضر ، علاوه بر تولید انبوه کامل ZTE Axon 20 با دوربین زیر صفحه نمایشگر ، شیائومی همچنین اعلام کرده است که نسل سوم فناوری دوربین زیر صفحه نمایشگر خود به تولید انبوه رسیده است. در همان زمان ، تولید کنندگان اصلی تلفن های هوشمند از جمله OPPO و سامسونگ همه آمادگی حق ثبت اختراع دوربین زیر صفحه نمایشگر خود را اعلام کرده اند.

بنابراین شاید در سال ۲۰۲۱ ، تعداد زیادی از تلفن های هوشمند مجهز به فناوری دوربین زیر صفحه نمایشگر در بازارها دیده شوند.