هواوی روش جدیدی برای از بین بردن خراش روی صفحه نمایش تلفن های هوشمند دارد

هواوی درخواست ثبت اختراع جدید را با اداره ملی مالکیت معنوی چین ارائه داده است. حق ثبت اختراع جدید “روش و تجهیزات از بین بردن خراش روی شیشه” در ۲۲ دسامبر سال ۲۰۲۰ تصویب شد.

ثبت اختراع مشخصات یک روش برای تعمیر شیشه و خش در جلو و پشت گوشی های هوشمند توصیف می کند. تجهیزات خراش روی شیشه صفحه را تشخیص می دهند. اگر خراش در قسمت جلو باشد ، شیشه باید با الکل تمیز شود. و اگر ما در مورد صفحه پشت صحبت می کنیم ، از یک تمیز کننده اولتراسونیک استفاده می شود.

پس از تمیز کردن ، مخلوط خاصی تهیه می شود که شامل ۳۵-۴۵٪ آکریلات ، ۵۰-۶۰٪ رزین اپوکسی ، ۲-۳٪ مواد اولیه و ۲-۳٪ مواد افزودنی است. پس از آن ، این مایع به یک فیلم شفاف که به تلفن هوشمند چسب زده شده ، اعمال می شود. از نور ماورا UV بنفش با طول موج ۳۲۰ ~ ۴۲۰ نانومتر برای بهبود ملات ترمیم استفاده می شود.

هواوی و آنر سال آینده ۴ و ۲ درصد از بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص خواهند داد

پیش بینی جدید شرکت تحقیقاتی TrendForce می گوید که شرکت مستقل آنر که دیگر هیچ ارتباطی با هواوی ندارد ، تنها در سال آینده می تواند ۲٪ از بازار جهانی تلفن های هوشمند را اشغال کند.

البته، فروش هواوی بسیار سخت است که به سختی شناور تحت فشار تحریم های ایالات متحده و پس از آن. اگر امسال تحلیلگران تنها ۱۴ درصد از بازار جهانی تلفن های هوشمند را به این شرکت بدهند ، در سال آینده ، طبق پیش بینی ، سهم این شرکت به ۴ درصد کاهش می یابد. با چنین نتایجی ، شرکت مجبور است برای حضور در ده پرچمدار برتر بجنگد ، زیرا قطعاً آنها نمی توانند به جمع پنج پرچمدار برتر برسند.

تحریم های ایالات متحده علیه هواوی ، توانایی این شرکت در تهیه اجزای مورد نیاز را محدود می کند. بر توانایی هواوی در تولید و عرضه گوشی های هوشمند جدید تأثیر می گذارد. این تحریم ها دلیل اصلی تصمیم هوآوی برای فروش برند آنر بود.

طبق پیش بینی های انجام شده ، یک شرکت چینی دیگر شیائومی جایگاه خود را در سال آینده به طور قابل توجهی تقویت می کند. تحلیلگران TrendForce پیش بینی متوسطی برای سهم شیائومی برای افزایش از ۱۲٪ به ۱۴٪ ارائه می دهند. با این حال ، شیائومی خود بسیار خوش بین تر است و قصد دارد از ۲۴۰ تا ۳۰۰ میلیون تلفن هوشمند بفروشد. این شرکت می خواهد از اپل پیشی بگیرد و احتمالاً برای کسب رتبه برتر با سامسونگ رقابت کند.

سامسونگ ، هواوی و شیائومی در Q3 2020 در راس بازار گوشی های هوشمند قرار گرفتند

آژانس تحلیلی گارتنر گزارش دیگری در مورد بازار گوشی های هوشمند منتشر کرده است . بنابراین ، در سه ماهه سوم سال جاری ، ۳۶۶ میلیون تلفن هوشمند در سراسر جهان فروخته شده است. که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۷٪ کمتر است. و اگرچه افت محسوس است ، اما کمتر از ۲۰ درصد است که در نیمه اول سال بازار افت کرد.

سامسونگ با فروش ۸۰.۸۲ میلیون دستگاه و ۲۲٪ از بازار همچنان رهبر است. به طور کلی ، از میان ۵ تولید کننده برتر ، فقط سامسونگ و شیائومی توانستند – به ترتیب ۲.۲ و ۳۴.۹ درصد فروش را افزایش دهند. هواوی با فروش ۵۱.۸۳ میلیون تلفن هوشمند در جایگاه دوم قرار دارد – سهم بازار آن ۱۴.۴ درصد است. شیائومی ۴۴.۴۱ میلیون تلفن هوشمند فروخته است – معادل سهم بازار ۱۲.۱٪.

اپل در جایگاه چهارم قرار دارد. بین ماه های ژوئیه و سپتامبر ، این شرکت ۴۰.۶ میلیون تلفن هوشمند به فروش می رساند – سهم بازار آن ۱۱.۱ درصد بود. جالب اینجاست که اوپو فاصله چندانی با اپل ندارد. در سه ماهه سوم ، ۲۹.۸۹ میلیون گوشی هوشمند فروخته است (سهم بازار این شرکت ۸.۲٪ است).