هواوی Nova 7 پرفروش ترین گوشی هوشمند Q3 2020 در چین است

هواوی امروز از تلفن های هوشمند جدید سری ۸ هواوی رونمایی کرد. پیش از کنفرانس ، کوین هو ، رئیس بخش تلفن های هوشمند گروه کسب و کار هواوی ، نتایج فروش سری هواوی Nova 7 را به اشتراک گذاشت.

وی اظهار داشت که تلفن های هوشمند هواوی نوا ۷ در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ پرفروش ترین دستگاه های موبایل در چین هستند که موفقیت بزرگی برای این شرکت محسوب می شود.

این خط در ماه آوریل منتشر شد. هواوی نوا ۷ نرم افزار بر روی کیرین ۹۸۵ SoC مبتنی، آن دارای یک صفحه نمایش ۶.۵۷ اینچی با نمایشگر Full HD + OLED منحنی با ساخته شده است در اسکنر اثر انگشت و دوربین جلو دوگانه تعبیه شده با سنسور ۸ و ۳۲ مگاپیکسلی است.

هواوی Nova 7 پایه از صفحه نمایش تخت OLED 6.53 اینچی با یک دوربین جلو ۳۲ مگاپیکسلی و همچنین دوربین چهارگانه اصلی کمی ساده با بزرگنمایی نوری ۳ برابر بهره می برد.

سامسونگ ، هواوی و شیائومی در Q3 2020 در راس بازار گوشی های هوشمند قرار گرفتند

آژانس تحلیلی گارتنر گزارش دیگری در مورد بازار گوشی های هوشمند منتشر کرده است . در سه ماهه سوم سال جاری ۳۶۶ میلیون تلفن هوشمند در سراسر جهان فروخته شده است که ۵.۷ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است. و اگرچه افت محسوس است ، اما کمتر از ۲۰ درصد است که در نیمه اول سال بازار افت کرد.

سامسونگ با فروش ۸۰.۸۲ میلیون دستگاه و ۲۲٪ از بازار همچنان رهبر است. به طور کلی ، از میان ۵ تولید کننده برتر ، فقط سامسونگ و شیائومی توانستند – به ترتیب ۲.۲ و ۳۴.۹ درصد فروش را افزایش دهند. هواوی با فروش ۵۱.۸۳ میلیون تلفن هوشمند در جایگاه دوم قرار دارد – سهم بازار آن ۱۴.۴ درصد است. شیائومی ۴۴.۴۱ میلیون تلفن هوشمند فروخته است – معادل سهم بازار ۱۲.۱٪.

اپل در جایگاه چهارم قرار دارد. بین ماه های ژوئیه و سپتامبر ، این شرکت ۴۰.۶ میلیون تلفن هوشمند فروخته است – سهم بازار آن ۱۱.۱ درصد است. جالب است که Oppo فاصله چندانی با اپل ندارد: در سه ماهه سوم ، ۲۹.۸۹ میلیون گوشی هوشمند فروخته است (سهم بازار این شرکت ۸.۲٪ است).

سامسونگ و هواوی رهبران فعلی بازار تلفن های هوشمند ۵G هستند

آژانس تحلیلی Counterpoint Research داده های مربوط به مطالعه بخش ۵G بازار جهانی تلفن های هوشمند در ماه اول پاییز را به اشتراک گذاشته است . پرفروش ترین مدل جهان Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G است. پرچمدار شرکت کره جنوبی در بیشتر کشورهای جهان با پردازنده Snapdragon 865 در دسترس است. اما اروپایی ها باید به نسخه Exynos 990 اکتفا کنند. این تلفن هوشمند ۵ درصد از بازار را به خود اختصاص داد.

۳ مورد برتر شامل دو مدل هواوی است. نفر دوم پرچمدار هواوی P40 Pro بود و مقام سوم متعلق به میان رده هواوی نوا ۷ بود. سهم آنها به ترتیب ۴.۵ و ۴.۳ درصد بود. در مورد مدل نوا ۷ ، فروش جهانی می تواند به اندازه فروش چینی باشد. زیرا این تلفن هوشمند در خارج از پادشاهی میانه برای فروش نیست.

دو پرچمدار دیگر سال ۲۰۲۰ توسط سامسونگ باعث بسته شدن ۵ صفحه برتر شده است. ۴ درصد از بازار متعلق به Samsung Galaxy S20 + 5G است ، در حالی که سهم Galaxy Note 20 5G 2.9 درصد بود. همانند Galaxy Note 20 Ultra 5G ، این پردازنده بر اساس منطقه متفاوت است.

توجه داشته باشید که هم ترازی نیروهای موجود در بازار ممکن است در این ماه به طور قابل توجهی تغییر کند. از زمانی که خانواده های iPhone 12 و هواوی Mate 40 برای فروش ظاهر شده اند. اگر به احتمال زیاد پرچمداران این شرکت چینی تقاضای زیادی نداشته باشند ، با توجه به محبوبیت پیشینیان در ابتدای فروش ، چهار نوع از آیفون ۱۲ هر شانس خرد کردن بازار را دارند.

۵ فروشنده برتر تلفن های هوشمند ۵G در چین برای Q3 2020

  • Huawei: محموله ها – ۲۸.۱۳ میلیون؛ سهم بازار – ۵۶.۶٪
  • Oppo: محموله ها – ۸.۰۵ میلیون. سهم بازار – ۱۶.۲٪
  • Vivo: محموله ها – ۷.۲ میلیون. سهم بازار – ۱۴.۵٪
  • شیائومی: محموله ها – ۴.۵۷ میلیون سهم بازار – ۹.۲٪
  • Realme: حمل و نقل – ۴۴۰،۰۰۰ ؛ سهم بازار – ۰.۹٪.