چرا قیمت گوشی های هوشمند پرچمدار در سال ۲۰۲۰ بسیار افزایش یافت؟

هنگامی که ما قیمت گوشی های هوشمند را در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ مقایسه می کنیم ، بدون شک گوشی های پرچمدار افزایش قیمت زیادی دارند. این بدان معناست که وقتی کاربران می خواهند برترین محصول شاخص یک مارک خاص را خریداری کنند ، نیاز به هزینه بیشتری نسبت به قبل دارند. حتی اگر می خواهید یک مدل پرچمدار استاندارد شبیه به گذشته داشته باشید ، هزینه زیادی خواهد داشت.

همه گوشی های هوشمند پرچمدار اندروید قیمت ها را افزایش دادند

اولین چیزی که افزایش قیمت مدل های پرچمدار را به وضوح نشان می دهد این است که مارک های زیادی در زمینه طراحی و عرضه گوشی های هوشمند برتر فعالیت دارند. بگویید ، علاوه بر Samsung Galaxy S20 Ultra ، Huawei P40 Pro + و Xiaomi Mi 10 Ultra ، مدل های شگفت انگیزی از سری OPPO Find ، OnePlus و دیگران نیز وجود دارد.

پس از مقایسه قیمت های شروع بالاترین کالاهای تولیدکنندگان مختلف در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ ، دشوار نیست که علاوه بر افت قیمت سری Apple iPhone Pro Max ، محصولات برتر با مارک های دیگر قیمت مشخصی داشته باشند افزایش دادن. در عین حال ، علاوه بر OnePlus ، مارک های بزرگ نام های جدیدی را نیز برای تفسیر محصولات جدید خود برگزیده اند.

در این میان ، سری Samsung Note از ۷۹۹۹ یوان (۱۲۲۵ دلار) برای نسخه ۱۰+ ۵G Note به ۹۱۹۹ یوان (۱۴۰۹ دلار) برای Note 20 Ultra 5G تغییر کرده است. سری Huawei Mate از ۶۸۹۹ یوان (۱۰۵۶ دلار) برای Mate30 Pro به ۸۹۹۹ یوان (۱۳۷۸ دلار) برای Mate40 Pro + تغییر کرد. شیائومی از Mi 9 Pro 5G با قیمت ۳۶۹۹ یوان (۵۶۶ دلار) به ۵۲۹۹ یوان (۸۱۱ دلار) برای Mi 10 Ultra تغییر کرد. OnePlus از ۴۵۹۹ یوان (۷۰۴ دلار) برای OnePlus 7T Pro به ۵۳۹۹ یوان (۸۲۷ دلار) برای OnePlus 8 Pro تغییر کرده است.

همچنین لازم به ذکر است که اپل نه تنها قیمت سری Pro Max را از ۹۵۹۹ یوان (۱۴۷۰ دلار) به ۹۲۹۹ یوان (۱۴۲۴ دلار) کاهش داد ، بلکه ظرفیت اولیه مدل را نیز از ۶۴ گیگابایت به ۱۲۸ گیگابایت افزایش داد. بنابراین این معادل نه تنها کاهش قیمت بلکه دو برابر شدن ظرفیت است.

سامسونگ و اپل اساساً تغییرات زیادی در مدل های “استاندارد” خود ایجاد نمی کنند

با این وجود ، علیرغم قیمت بالای مدل های برتر پرچمدار مارک های مختلف ، تولیدکنندگانی مانند سامسونگ و اپل نیز قیمت مدل های استاندارد پرچمدار را بدون تغییر نگه می دارند.

قیمت سری Samsung Galaxy S20 در ابتدای عرضه بدون شک همان قیمت سال ۲۰۱۹ است. قیمت Galaxy S20 از ۶۹۹۹ یوان (۱۰۷۲ دلار) شروع می شود ، در حالی که قیمت Galaxy S10 در سال ۲۰۱۹ از ۵۹۹۹ یوان (۸۱۹ دلار). بنابراین ، قیمت ۱۰۰۰ یوان افزایش یافته است. با این حال ، سامسونگ همچنین در نیمه دوم سال Galaxy S20 FE را با قیمت ۴۹۹۹ یوان (۷۶۵ دلار) راه اندازی کرد و همان سطح Galaxy S10e 2019 را حفظ کرد.

به طور هم زمان ، آیفون ۱۲ اپل با ۶،۲۹۹ یوان (۹۶۴ دلار) شروع می شود ، که ۸۰۰ یوان در مقایسه با ۵۴۹۹ یوان (۸۴۲ دلار) آیفون ۱۱ در سال ۲۰۱۹ است. با این حال ، اپل همچنین آیفون ۱۲ مینی را با اندازه کوچک به عنوان نقطه فروش راه اندازی کرد ، به قیمت ۵۴۹۹ یوان ($ ۸۴۲). بنابراین ، همان سطح را با آیفون ۱۱ حفظ کرد.

بدون شک ، سامسونگ و اپل مدل های پرچمدار جدیدی را برای جبران جای خالی بازار ناشی از افزایش قیمت مدل های استاندارد پرچم دار در حال راه اندازی هستند. در عین حال ، پردازنده و عملکردهای اصلی مرتبط کوچک نشده اند. بنابراین این محصول می تواند تقریباً همان تجربه محصولات برتر را برای بیشتر کارهای روزمره حفظ کند.

چه کسی این طور فشار می آورد؟

با این حال ، افزایش قیمت کشنده های پرچمدار در سال ۲۰۲۰ ممکن است به این معنی باشد که برخی از مصرف کنندگان در آینده نه تنها پرچمدار برتر را از دست می دهند ، بلکه به تدریج پیکربندی استاندارد پرچمدار را از دست می دهند. درست مانند مدل Core i9 در بازار رایانه فعلی ، همه مصرف کنندگان قصد تخلیه جیب خود را ندارند.

قیمت شیائومی می ۹ در سال ۲۰۱۹ از ۲۹۹۹ یوان آغاز شد و در سال ۲۰۲۰ ، قیمت شیائومی می ۱۰ از ۳۹۹۹ یوان (۶۱۲ دلار) آغاز می شود. این شرکت همچنین در آن زمان اظهار داشت: “این پیکربندی برای دوستان بیش از ۴۰۰۰ یوان هزینه دارد. ”

قیمت OnePlus 7 2019 نیز از ۲۹۹۹ یوان (۴۵۹ دلار) آغاز می شود. در سال ۲۰۲۰ ، قیمت OnePlus 8 نیز به ۳۹۹۹ یوان (۶۱۲ دلار) تغییر کرده است.

بدیهی است که افزایش قیمت گوشی های هوشمند باعث می شود بسیاری از مشتریان منتظر تنظیمات و ویژگی های بهتر باشند. به علاوه ، با افزایش قیمت ها ، احتمالاً کاربرانی که توانایی مالی محدودی دارند ، مدل های شاخص را خریداری نمی کنند. به هر حال ، بار مالی خرید یک گوشی پرچمدار جدید در حال افزایش است.