گوشی شیائومی MI 11 PRO با نمایشگر ۳۲۰۰X1400 رونمایی می شود

کدهای جدیدی که در جدیدترین نسخه بتا MIUI 12 یافت شده نشان می دهد که نسخه Pro سری Mi 11 آینده – شیائومی MI 11 PRO ممکن است در صفحه نمایش پیشرفت های چشمگیری داشته باشد.

پیش از این ، عضو ارشد انجمن توسعه دهندگان XDA kacskrz ذکر چندین ویژگی صفحه نمایش جدید در MIUI 12 بتا را پیدا کرده بود. این موارد شامل MEMC ، تبدیل SDR به HDR و ارتقا smart هوشمند با استفاده از هوش مصنوعی است.

اکنون همان شخص خط جدیدی را در برنامه تنظیمات آخرین MIUI 12 مبتنی بر Android 11 پیدا کرده است که پشتیبانی از وضوح +QHD و ۳۲۰۰X1400 پیکسل را نشان می دهد.

همچنین می گوید صفحه نمایش با این رزولوشن انرژی بیشتری را مصرف می کند. همچنین در تنظیمات یک سوئیچ وجود دارد که به طور خودکار نمایشگر را به وضوح ۲۴۰۰X1080 پیکسل تغییر می دهد تا در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

از آنجا که هیچ یک از دستگاه های شیائومی موجود از ۳۲۰۰X1440 پیکسل پشتیبانی نمی کنند ، به احتمال زیاد این تنظیمات در شیائومی MI 11 PRO ظاهر می شود.

شیائومی MI 11  از SD875 ، دوربین سه گانه ۱۰۸ مگاپیکسلی و نمایشگر منحنی استفاده می کند.

انتظار می رود شیائومی سری Mi 11 را در ژانویه منتشر کند. طبق معمول ، ما در مورد سری های آینده تعداد زیادی افشاگری و گمانه زنی داریم. سری Xiaomi Mi 11 حداقل دارای دو دستگاه خواهد بود – Mi 11 و Mi 11 Pro. طبق گزارشی که اخیراً منتشر شده ، شیائومی MI 11 PRO با نمایشگر ۲K ارائه خواهد شد. نشت های بعدی نشان می دهد که این نمایشگر ممکن است در واقع ۲K + باشد زیرا پیکسل افقی ۳۲۰۰ است. همچنین گزارش هایی مبنی بر استفاده از این تازه سازی در این سری گوشی های هوشمند ۱۲۰ هرتز وجود دارد. علاوه بر این ، اطلاعات مربوط به دوربین Mi 11 Pro در دسترس است.

بیشتر این اطلاعات مدل های موجود در این مجموعه را مشخص نمی کند. با این حال ، اکنون اطلاعات ویژه ای برای Xiaomi Mi 11 داریم. این اطلاعات از مدیر مسئول XDA Developers ، میشعل رحمان دریافت می شود. به گفته وی ، این تلفن هوشمند با یک اسنپدراگون ۸۷۵ SoC ، یک دوربین سه گانه ۱۰۸MP و یک صفحه نمایش خمیده همراه خواهد بود. همچنین ، این گزارش نشان می دهد که دوربین عقب از تنظیمات دوربین سه گانه برخوردار است. علاوه بر این ، از بزرگنمایی ۳۰ برابر و همچنین یک تیرانداز فوق العاده گسترده که برای عکس های ماکرو نیز کار می کند پشتیبانی خواهد کرد.

با توجه به اطلاعات درز کرده اخیر ، یکی از سری Xiaomi Mi 11 با فناوری binning 4 در ۱ پیکسل ارائه خواهد شد. دوربین اصلی این گوشی با سرعت ۵۰MP تصاویر را ضبط می کند ، با این حال لنز تله ۱۲MP را نشان می دهد. از هم اکنون ، ما مطمئن نیستیم که این یک لنز ۱۲MP مستقیم است یا یک لنز ۴ در ۱ ۴۸MP. اگرچه لنزهای ۵۰MP معمول نیستند ، Huawei’s P40 قبلاً از لنز اصلی ۵۰ مگاپیکسلی (دیافراگم RYYB ، ۲۳ میلی متر ، F1.9) استفاده می کرد. علاوه بر این ، دوربین اصلی این گوشی هوشمند یک مدل فوق العاده زیره است.

سری  گوشی شیائومی MI 11  می تواند در اجلاس سران کوالکام ظاهر شود.

کوالکام اوایل ماه آینده اجلاس سالانه فناوری کوالکام اسنپدراگون خود را برگزار می کند. در طول این رویداد ، سازنده تراشه انتظار می رود که پرچمدار بعدی خود  اسنپدراگون ۸۷۵ SoC را منتشر کند. همانند سال گذشته ، انتظار می رود برخی OEM های گوشی های هوشمند محصولات پرچمدار نسل بعدی خود را در این رویداد معرفی کنند. سال گذشته ، شیائومی یکی از معدود OEM هایی بود که پرچمدار خود را در اجلاس فناوری اعلام کرد. امسال انتظار می رود که سری Mi 11 در کنفرانس مطبوعاتی ظاهر شود. در حال حاضر ، هیچ اطلاعات رسمی در مورد این پرچمدار آینده وجود ندارد. با این وجود ، تاکنون نشتی حاکی از آن است که صفحه نمایش از یک بروزرسانی اساسی برخوردار است.