گوشی های هوشمند هواوی و آنر +Dimensity 1000 به زودی رونمایی می شوند

هواوی در کانون اختلافات متعددی قرار گرفته است که بر تجارت تلفن های هوشمند آن تأثیر می گذارد. از هم اکنون ، این شرکت برند فرعی آنر خود را به فروش رسانده است. با این حال ، ادعا می کند که این فروش تأثیر قابل توجهی بر هواوی نخواهد داشت. مشکل اصلی هواوی در حال حاضر “تراشه” است. آخرین ممنوعیت ایالات متحده باعث نمی شود شرکت با TSMC تجارت کند. با اعمال این ممنوعیت ، TSMC نمی تواند جدیدترین تراشه های شاخص هواوی را تولید کند. برای کسانی که نمی دانند ، هواوی مانند کوالکام و مدیاتک فقط تراشه طراحی می کنند ، آنها این تراشه ها را تولید یا تولید نمی کنند. از بین تمام سازندگان گوشی های هوشمند ، فقط سامسونگ توانایی طراحی و تولید پردازنده را دارد.

اگر تراشه ای وجود نداشته باشد ، هواوی نمی تواند تلفن هوشمند داشته باشد. برای دستگاه های سطح ابتدایی ، هواوی چند گزینه چینی دارد ، با این حال ، برای تلفن های میان رده و پرچمدار (به ویژه پرچمدار) ، دستان آن بسته است. با این وجود ، گزارش هایی وجود داشت که هواوی قبل از تاریخ ممنوعیت ۱۵ سپتامبر ، سفارش بزرگی را با MediaTek انجام داده است. همچنین حدس و گمان هایی وجود دارد که مدیاتک این تراشه های Dimensity را قبل از اجرای این ممنوعیت تحویل داده است.

اکنون گزارش هایی ازDigitalChatStation وجود دارد که هواوی و آنر در آینده دارای تلفن های جدید با ابعاد ۱۰۰۰+ خواهند بود. بدیهی است که اگر انتظار این دستگاه ها را داریم ، باید زودتر از سال دیگر وارد شوند. ما دقیقاً نمی فهمیم که چرا هواوی و آنر هنوز در یک مجموعه هستند. شاید ، اختراع آنر در حال حاضر در مرحله پیشرفته است و بخشی از فروش نیست.

معامله هواوی با مدیاتک در گزارش مالی Q3 2020 منعکس شده است.

این بدان معناست که ما به زودی انبوهی از تلفن های هوشمند هواوی ۵G با تراشه های Dimensity خواهیم داشت. این معامله هوآوی و مدیاتک در عملکرد مالی سه ماهه سوم مدیاتک نیز منعکس شد. در سه ماهه سوم ، درآمد MediaTek به ۹۷.۲۷۵ میلیارد دلار NT (تقریبا ۳.۳ میلیارد دلار) رسید ، که این افزایش ۴۴.۷ درصدی را نشان می دهد. سود خالص آن ۱۳.۳۶۷ میلیارد دلار NT (تقریبا ۴۶۷ میلیون دلار) است که سالانه ۹۳.۷ درصد افزایش داشته است.

مدیاتک گفت که درآمد این سه ماهه در مقایسه با سه ماهه قبل و مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است ، عمدتا به دلیل افزایش سهم بازار تراشه های گوشی های هوشمند ، حمل محصولات ۵G و افزایش فروش لوازم الکترونیکی مصرفی مانند تلویزیون ، WiFi و تراشه های مدیریت انرژی.

مدیاتک تراشه های گوشی های هوشمند سطح ابتدایی را به هواوی عرضه کرده است. با این حال ، این بار ، عرضه تراشه های میان رده و پرچم دار سود آن را افزایش داد. در اواخر ماه اوت ، مدیاتک به ایالات متحده تقاضا کرده بود و امیدوار بود که پس از ۱۵ سپتامبر همچنان به تولید کننده چینی ادامه دهد. با این حال ، هیچ پیشرفت قابل توجهی در مورد برنامه وجود ندارد. گزارش های اخیر ادعا می کنند که هر سازنده ای که امیدوار است هواوی را تأمین کند ، نباید با ۵G درگیر شود. اگر این درست باشد ، پس دیگر احتمالاً امیدی به مدیاتک نیست.